Aktuality

Výletná loď, plaví sa po mori, nový spôsob bývania, rezidenčné bývanie

Rezidenčné bývanie a výletná loď. Čo majú spoločné?

Rezidenčné bývanie je niečo, čo sa spája s pohodlným a domácim prostredím, kde si môžete vychutnávať svoje obľúbené činnosti a vytvoriť si vlastný kúsok raja. No, čo ak by sme vám povedali, že existuje možnosť bývať na výletnej lodi a mať tak vlastný pohyblivý domov? Áno, počuli ste správne. V Chorvátsku sa aktuálne stavia nová rezidenčná výletná loď od námornej firmy Storylines. Jej spustenie je plánované na rok 2025. Chystá sa plaviť po celom svete a ponúka obyvateľom možnosť žiť život v luxuse na mori.

Výletná loď pre 1000 obyvateľov

Táto novinka pochádza zo stránky storylines.com, ktorá poskytuje informácie o tomto nevídanom projekte. Ide o loď, ktorá bude mať priestor pre 1000 obyvatľov, ktorí budú bývať v 547 plne zariadených rezidenciách, ktoré budú slúžiť ako plnohodnotný domov. Okrem toho bude loď ponúkať aj rôzne spoločenské aktivity a služby, vrátane reštaurácií, obchodov a fitness centier. Obyvatelia okrem iného budú mať prístup k 20 barom a reštauráciám, trom bazénom s terasou na opaľovanie, minipivovaru, knižnici s 10 000 knihami, kinu a umeleckému štúdiu. K dispozícii bude tiež zdravotné stredisko s rozlohou 930 m2, plne vybavená nemocnica a dokonca aj klinika proti starnutiu!

Športoví fanúšikovia budú môcť využiť vonkajšiu bežeckú dráhu, najnovšie golfové simulátory a prístav s vodnými skútrami.

Ekologické a udržateľné bývanie na vode

Storylines kladie dôraz na udržateľnosť s čistejším spaľovaním skvapalneného zemného plynu a využívaním solárnej energie.  To je v súlade s rastúcim trendom k ekologickému cestovaniu a je to niečo, čo mnohí obyvatelia lode pravdepodobne ocenia.

Tento projekt je nielen o inovácii v oblasti bývania, ale aj o tom, ako môžeme využívať prírodu našej planéty v prospech všetkých. Namiesto výstavby nových budov, ktoré by mohli poškodzovať životné prostredie, môžeme využívať už existujúce zdroje a stavať inovatívne, ekologické a udržateľné bývanie na vode. Súčasťou lode bude aj hydroponická záhrada na solárny pohon, ktorá je súčasťou jej záväzku k udržateľnosti.

Nový spôsob bývania na výletnej lodi

Napriek tomu, že sa tento projekt môže zdať ako niečo nereálne alebo príliš luxusné, je to skutočne jedinečná príležitosť pre tých, ktorí hľadajú nové a nevídané spôsoby bývania. Aj keď predaj týchto rezidencií nenájdete v ponuke našej realitnej kancelárie Konfido, myslíme si, že by to mohlo byť pre niektorých ľudí veľmi zaujímavé. Ak ste dobrodružne založený a milujete cestovane, tak táto loď môže byť práve to, čo hľadáte.

Storylines bude neustále cestovať po celom svete a každé tri roky obehne zemeguľu. Plaviť sa bude oveľa pomalšie ako tradičná plavba. Loď zakotví v prístavoch na tri až päť dní, aby obyvatelia mohli dopodrobna preskúmať jednotlivé miesta.

Alternatíva k bežnému bývaniu

Loď ponúka aj výbornú príležitosť pre tých, ktorí hľadajú alternatívu k bežnému bývaniu. Niektorí ľudia možno nemajú radi pocit, že sú viazaní na jednom mieste a potrebujú viac slobody a flexibility. V takom prípade môže byť život na lodi ideálnym riešením.

Generálny riaditeľ a zakladateľ Storylines Alister Punton povedal: “Všetci máme skreslený obraz o plavbách, myslíme si, že sú to dlhé dovolenky pre dôchodcov, ktorí chodia po svete ako pár. Superjachta Storylines taká vôbec nie je, je to obytná výletná loď pre pracujúcich ľudí a mladé rodiny, ktoré si počas Covidu uvedomili, že môžu pracovať odkiaľkoľvek a nechcú sa viazať na jednu nehnuteľnosť.”

Zmysel pre komunitu

Okrem svojho záväzku k udržateľnosti je Storylines tiež navrhnutá tak, aby svojim obyvateľom poskytla pocit komunity. Na palube lode bude celá komunita rovnako zmýšľajúcich ľudí, takže obyvatelia nebudú nikdy osamelí. Toto je obzvlášť dôležité pre tých, ktorí plánujú stráviť dlhší čas na palube lode a budú si budovať vzťahy a stýkať sa s ostatnými obyvateľmi.

V živote obyvateľov lode sa o všetko stará posádka a obyvatelia môžu viesť svoj biznis, vidieť svet, venovať sa rodine, stretávať sa s inými manažérmi, ktorí sa chcú tiež dobre zabaviť a užiť si život naplno.

Najprv si vyskúšajte tradičnú plavbu

Je dôležiťé poznamenať, že tento projekt nie je pre každého. Život na lodi vyžaduje určitú mieru ochoty prispôsobiť sa novým podmienkam. Je tiež dôležité zvážiť, či by tento spôsob bývania bol vhodný pre vašu rodinu, najmä ak máte deti alebo domácich miláčikov. Ak si chcete život na výletnej lodi vyskúšať, odporúčame zakúpiť si najskôr kratšiu plavbu a následne sa rozhodnúť. Tradičné plavby na výletných lodiach ponúkajú aj slovenské cestovné kancelárie (Poď na loď, Luxusné plavby).

V každom prípade, tento projekt je príkladom toho, ako môžeme myslieť inovatívne a hľadať nové spôsoby využitia existujúcich zdrojov. Rezidenčné bývanie na lodi je skutočne nadčasovým trendom, ktorý môže priniesť mnoho príležitostí a nových skúseností pre tých, ktorí sú ochotní si ho vyskúšať.

 

Zdroj: www.storylines.com